Vuosaari-Seura Sjökullan torppa Sjökullan torppa

Sjökullan torppa

Torppa2014

Ison Kallahden äärellä sijaitseva Sjökulla (Harbonkatu 10) on alun perin vuosaarelaisen Skatan tilan alainen kalastajatorppa. Torppa on rakennettu 1800-luvun puolivälin vaiheilla ja on nykyään Vuosaari-Seuran omistuksessa.

Paikan historiasta enemmän: Sjökullan torppa Vuosaaressa.

Sali

Sjökullan asukastalossa järjestetään erilaisia tapahtumia ja kokouksia. Torppaa myös vuokrataan paikallisille yhteisöille, yrityksille ja yksityishenkilöille kokoontumispaikaksi erilaisiin tilaisuuksiin.

TakkisVuosaari-Seuran jäsenet saavat 50% alennuksen vuokrahinnoista. Seuran jäseneksi liittymisestä: Liity Vuosaari-Seuran jäseneksi.

Sjökulla on myös Facebookissa: Sjökulla Facebook.

Yhteydenotot:

Vuokratiedustelut:
Matti Silvonen
matti.silvonen@gmail.com
050 3444 683

Vuosaari-Seuran Sjökulla-toimikunta:

Anna-Maija Virta
virta.annamaija@gmail.com
040 546 1909